تبلیغات
-آرشیو تاریخی گفت و گوهای سلطان علی حق شناس با رسانه ها. (نسل اولی های تاپ تکواندو). - مطالب خرداد 1393
 
-آرشیو تاریخی گفت و گوهای سلطان علی حق شناس با رسانه ها. (نسل اولی های تاپ تکواندو).
تاپ تکواندو- مکتب حق شناس -حرکت به سوی نور
درباره وبلاگ


تاپ تکواندو نخستین سبک آزاد تکواندو جهان است که در مهر ماه سال 1381توسط استاد علی حق شناس در یک کنفرانس مطبوعاتی رسما موجودیت خود را اعلام کرد. ماتعدادی از نخستین گروه مربیان و داوران تاپ تکواندو و شاگردان مکتب حق شناس در این وبلاگ برخی از مصاحبه های مستند بنیان گذار اولین سبک آزاد تکواندو جهان و اولین نهاد مدنی ورزش کشور را با اخذ تاییدهای مربوطه با افتخار به علاقه مندان و هواداران سید علی حق شناس تقدیم می کنیم.

مدیر وبلاگ : گروه نسل اولی های تاپ تکواندو
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


نامه سرگشاده رییس جمعیت سازمان های غیر دولتی ورزش به رییس سازمان بازرسی کل کشور .(۱۸/۱۲/۱۳۸۷)

 

جناب حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی

ریاست محترم سازمان بازرسی کل کشور

باسلام ؛

سالیان متمادی است که دل سوختگان و صاحبان حقیقی ورزش به دلیل عدم حضور در حلقه مدیران افتخار داده به مردم ! در انزوا به سر برده و نظاره گر حضور غیر ورزشی‌های وابسته به نهادها و ارگان‌های مختلف در رأس فدراسیون‌ها، هیأت‌های استان و ... بوده‌اند. حضور مستمر غیر ورزشی‌ها و چند شغله‌ها و به تازگی متخصص نماها چنان به صورت نهادینه در ورزش ایران ریشه دوانده که طی یک دهة گذشته از هیچ کوششی برای سرکوبی نهادهای مدنی قانونمند فروگذار نشده است. چنین است که در دولت قبلی به رغم شعارهای جذاب و مردم پسندانه از صدر تا ذیل سازمان ورزش با بهره‌گیری از تمامی اهرم‌های دولتی در برابر اولین نهاد مدنی ورزش کشور (کانون تکواندوکاران ایران)، سازمانی که بدون دریافت یک ریال بودجه دولتی بالاترین آمار فعالیت را در ورزش به ثبت رساند، صف آرایی کرده و در دولت فعلی دستاوردهای قهرمانان بخش خصوصی که فی الواقع قهرمانان واقعی ملی‌اند بی اعتبار نامیده می‌شود! به راستی چرا ساختار دولتی ورزش ما با قهرمانان و مربیانی که عطای حضور در این مجموعه را به لقایش بخشیده و با بودجه شخصی و تحمیل نکردن هزینه‌های گزاف بر بیت‌المال پرچم مقدس ایران اسلامی را در رویدادهای بین‌المللی به اهتزاز در می‌آورند و یا با نهادهای مردمی که توسط متخصصان واقعی اداره می‌شود، این گونه عناد می‌ورزد؟! چرا بخش خصوصی قانونمند و دارای کارنامه و بی بهره از بودجه و امکانات دولتی آماج حملات و هتک حرمت‌ها قرار می‌گیرد؟! آیا در کشور هفتاد میلیونی قحط الرجال آمده که باید ورزش را چند شغله‌ها اداره کنند؟! آیا فعالیت پرشمار و افتخار آفرینی به رغم کارشکنـی‌های متعـدد فاقـد وجاهت اسـت اما  به هدر دادن میلیاردها تومان بودجه بیت‌المال و سرمایه مردم در رقابت‌های جهانی و المپیک معتبر است؟! آنچه مسلم است عقب ماندگی روز افزون ورزش کشور، ماحصل حضور غیر متخصصین و افرادی است که منافع شخصی را برمنافع ملی حضور مداوم در ورزش و گرفتن پست‌های کلیدی‌تر ترجیح می‌دهند. سؤال بخش خصوصی از آقایانی که حضور چند شغله‌ها را در ورزش مفید می‌دانند اینست که کدام رئیس فدراسیون ، اداره کل تربیت بدنی و هیأت استانی که بعضاً بیش از بیست سال در این پست‌ها حضور دارند، از بودجه و امکانات بیت‌المال استفاده نمی‌کنند؟ امکاناتی که تشکیلات غیر دولتی ورزش از حداقل آن نیز بی‌بهره است. آیا زمان آن نرسیده که اصول 26 و 44 قانون اساسی به معنای واقعی در ورزش اجرا شود؟

جناب آقای پورمحمدی ، جمعیت سازمان‌های غیر دولتی ورزش ضمن تشکر ، تقدیر و حمایت قاطع از شخص جنابعالی و همکاران محترمتان در رویکرد تاریخی و سازنده سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر رعایت قانون و خروج دوشغله‌ها از ورزش که می‌تواند پایانی بر سه دهه مظلومیت ورزشی‌‌ها باشد، امیدوار است این رویه‌ با جدیت، اراده و عزم مثال زدنی فعلی، بدون تغییر و گرفتاری در بازی‌های سیاسی مسیر خود را تا اجرایی شدن کامل و خروج انحصارگران که تنها راه نجات ورزش ایران است طی نماید.

 

 من ا... التوفیق

سید علی حق‌شنـاس 

 

 دبیر کل جمعیت سازمان‌های غیر دولتی ورزش ایران

رئیس هیأت مدیره اتحادیه متخصصانورزش‌های رزمی

 

 

منبع :

 

 

 

پایگاه اینترنتی انجمن صنفی كانون تكواندوكاران ایران

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :