تبلیغات
-آرشیو تاریخی گفت و گوهای سلطان علی حق شناس با رسانه ها. (نسل اولی های تاپ تکواندو). - سید علی حق شناس:كسانی كه با صهیونیست ها عكس یادگاری می گیرند، دم از منافع ملی نزنند.
 
-آرشیو تاریخی گفت و گوهای سلطان علی حق شناس با رسانه ها. (نسل اولی های تاپ تکواندو).
تاپ تکواندو- مکتب حق شناس -حرکت به سوی نور
درباره وبلاگ


تاپ تکواندو نخستین سبک آزاد تکواندو جهان است که در مهر ماه سال 1381توسط استاد علی حق شناس در یک کنفرانس مطبوعاتی رسما موجودیت خود را اعلام کرد. ماتعدادی از نخستین گروه مربیان و داوران تاپ تکواندو و شاگردان مکتب حق شناس در این وبلاگ برخی از مصاحبه های مستند بنیان گذار اولین سبک آزاد تکواندو جهان و اولین نهاد مدنی ورزش کشور را با اخذ تاییدهای مربوطه با افتخار به علاقه مندان و هواداران سید علی حق شناس تقدیم می کنیم.

مدیر وبلاگ : گروه نسل اولی های تاپ تکواندو
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 

 

رئیس اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران:  (۱۳/۳/۱۳۹۱)

كسانی كه با صهیونیست ها عكس یادگاری می گیرند، دم از منافع ملی نزنند.

 

به عنوان اولین پرسش، شرایط ورزش های رزمی را در كشور چطور می بینید؟

پتانسیل بالایی در ورزش های رزمی كشور موجود است. نوجوانان وجوانان زیادی به هنرهای رزمی علاقه مندند كه به رغم فسادی كه در برخی اركان این هرم رخنه كرده است، به شرط هدایت صحیح می تواند پشتوانه خوبی برای آینده رزمی باشند.

 به فساد در رزمی اشاره كردید. به طور مشخص منظورتان چیست؟

مهم ترین معظل حضور متخصص نماها در رأس برخی نهادها است. به طور مثال فردی كه كمربند سبز و آبی یك رشته رزمی را داشته، با زبان بازی و چاپلوسی و رابطه می آید در راس یك ارگان قرار می گیرد. پس از مدتی هم سابقه ای عریض و طویل برای خود درست می كند. از سویی دیگر چون سیستم از بالا خراب است، طرف می آید و با درج یك آگهی 30-20 هزار تومانی در نشریات زرد رزمی كه نظارت درستی بر آنان نیست یك شبه رئیس سبك می شود! خوب این آخر ماجرا نیست. این جور ساختاری كه در آن یك نفر بی پشتوانه فنی و قانونی می شود "گراند مستر"، هزار جور پیامد و معظل منفی در جامعه به بار می آورد. از طرفی دیگر می بینیم یك مدیر سال ها در یك مسند ماندگار است. طرف 30 سال است كه رئیس هیأت است، آن یكی بیست سال است رئیس فدراسیون است. مگر این جا مملكت سعودی است كه تمام قدرت در دست چند شاهزاده قرار دارد. عدم گردش نخبگان برای هر جامعه ای سم است. البته به تازگی حركت های خوبی در این عرصه شروع شده است. جالب است كه وقتی نفری را كه بیش از بیست سال در رأس دو فدراسیون بوده به دلیل بازنشستگی بركنار می كنند، شاكی هم می شود و می گوید كه انتقام می گیرد!

یعنی شما معتقدید كه روسای فدراسیون ها باید مدت كوتاهی در یك فدراسیون باشند.

بارها گفته ایم رئیس جمهور هم 4 سال و نهایت 8 سال با رأی مردم انتخاب می شود. الان یك رئیس فدراسیون آن قدر در مسند خود باقی می ماند كه خود را مالك آن ورزش می داند. در بعضی فدراسیون ها مثلاً می گوید فلان سبك ناموس من است!

شما هم اگر رییس فدراسیون شوید برای خود چنین تایمی را قائل هستید؟

صد در صد. فدراسیون های ما متعلق به مردمند. یعنی با پول بیت المال اداره می شوند. اگر یك روز پول و امكانات دولتی در فدراسیون ها نباشد، آقایانی كه ادعای خدمت به ورزش را دارند، لحظه ای برای رفتن از فدراسیون ها درنگ نمی كنند. چرخه حركت یك ورزش را همه اجزای آن ورزش می چرخانند و تك تك آنان در شكست ها و پیروزی ها سهیم اند. رئیس فدراسیون فقط تداركات چی و خادم آن ورزش است و باید پس از مدتی جای خود را به دیگری بدهد و حق ندارد نظر خود را بر خلاف نظر جمع دیكته كند. این كه می گویم فساد یعنی همین. یعنی حضور بیش از حد، دیكتاتوری می آورد و دیكتاتوری هم باندبازی و چیزهایی دیگر. یعنی آقا با پول مردم و زحمات دیگران می شود بهترین مدیر و نظرات و سلائق خود را تحمیل می كند.

موضع اتحادیه در قبال این وضعیت چیست؟

تاكنون هر كجا احساس كرده ایم كه حقی از خانواده یك رشته رزمی و یا متخصص و رزمی كار ضایع می شود برای احقاق آن حق، در حد بضاعتمان ورود كرده ایم. برخی فكر می كنند می توانند هر كاری كه می خواهند انجام دهند. ما با این كه در قدرت نیستیم تمام تلاشمان را چه اجرایی و چه حقوقی برای مقابله با سودجویان و سوء استفاده كنندگان از قدرت به كار بسته و می بندیم.

 فكر می كنم آخرین آن بحث رضا مهماندوست در تیم ملی تكواندو باشد كه شما و اتحادیه خیلی قاطع به حمایت از ایشان پرداختید.

ایشان خود انسان بزرگ و شریفی است كه زحمات زیادی در عرصه های مختلف برای این كشور كشیده و نیازی به حمایت كسی ندارد. بعد از بركناری ایشان ما تا دو ماه سكوت كرده و موضعی نگرفتیم، به این امید كه موضوع حل شود. اما زمانی كه دیدیم دارند به راحتی حق ایشان را ضایع می كنند، لازم دیدیم به مساله ورود كنیم.

اتحادیه متخصصان و به وی‍ژه كانون تكواندوكاران به رغم اختلاف فاحش با فدراسیون تكواندو كمترین انتقاد را به تیم ملی تكواندو داشته اند. شما چطور این را ارزیابی می كنید؟

شما گذشته را مطالعه كنید، به جز یكی دو مورد ما نه تنها انتقادی نداشتیم بلكه موضع كاملاً حمایتی و ملی داشته ایم. چون خط مشی ما خدمت راست و حسینی به ورزش است نه تخریب كردن.

 آن یكی دو مورد انتقاد را می فرمایید؟

 مثلاً در سال 86 كه تیم ملی تكواندو به لبه پرتگاه رسیده بود، گفتیم اگر این كادر فنی نمی تواند انتظارات را برآورده كند، بهتر است به خاطر حفظ مصالح ملی كنار برود. در آن زمان آقایان به شدت از مصاحبه من با آن خبرگزاری ناراحت شدند و به آن رسانه زنگ زدند كه چرا با فلانی مصاحبه می گیرید؟! كمتر از یك هفته پس از آن، كادر فنی عوض شد و دیدیم كه دوران شكوفایی تكواندو ایران از همان زمان آغاز گردید.

آیا موضع الان شما هم چون گذشته حمایتی است؟

مسلم است كه حمایتی است. سی سال است كه در رزمی هستیم. كارشناسی و بی غرض می گوییم كارشان در قضیه آقای مهماندوست درست نبوده است؛ چون بیش از هر چیز نگران آبروی كشورمان هستیم. هر كس به هر دلیل بخواهد تیم ملی كشورش سرشكسته باشد، فرومایه ترین آدم روزگار است. این جا صحبت از یك باشگاه و تیم و یك تشكیلات نیست، صحبت از حیثیت كشوری است كه دنیا می خواهد عزت نداشته باشد.

 اما عده ای به خصوص پس از بیانیه اتحادیه در خصوص تیم ملی و مهماندوست گفته اند كه كسانی كه انتقاد می كنند، وطن فروشند.

خوب این فرار به جلو است. برای این كه خودشان می دانند چه اشتباهی كرده اند. وطن فروشان واقعی را همه می شناسند. خواهشم این است كه برخی افراد دم از میهن دوستی نزنند كه كارنامه جالبی در این زمینه ندارند. همین افراد 13 سال پیش نگذاشتند اولین تیم خصوصی ورزش ایران در یك تورنمنت معتبر بین المللی شركت كند. این ها جلوی نمایندگان ده ها كشور خارجی بچه های ایران را كه آماده افتخار آفرینی برای كشورشان بودند و با مكافات هزینه اعزامشان را جور كرده بودند به خاطر عشق به مقامشان سرافكنده كردند.

منظورتان تورنمنت آیندهون هلند است؟

بله. همین وطن پرستان! بعد از كارشكنی در هلند، به هر كشوری كه ما برای مسابقه می خواستیم برویم نامه می زند و مانع تراشی می كردند. این ها تا پیش از این كه ما هلند و جاهای دیگر برویم اصلا نمی دانستند كه تورنمنت كلاس A  یعنی چی؟ بگذریم.

 پس شما معتقدید كسانی كه اتحادیه را متهم میكنند خود چندان عرقی به ایران و ایرانی ندارند؟

شما ببینید كسانی ده سال پیش در توهم از میان بردن یك تشكل نوپا [كانون تكواندوكاران] و یك سبك ایرانی [تاپ تكواندو] در مقابل كره ای ها تعظیم می كردند كه از آنان در داخل حمایت كنند، حالا برای ما صحبت از ایرانی بودن می كنند. سال ها حضور نامشخص یك اجنبی در رأس كمیته فنی ایران كه به سرود ملی كشور ما، به ملی پوشان ما توهین می كرد، نشان از عشق به ایران است!؟ برخی آقایانی که با ظاهرسازی خود را ملتزم به موازین انقلاب اسلامی نشان داده، ولی برخلاف اصول جمهوری اسلامی با صهیونیست ها پشت یك میز می نشینند و خنده كنان عكس یادگاری می گیرند به چه جراتی دم از منافع ملی می زنند؟

 شما به عنوان مدیر اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی، آینده ورزش های رزمی را در ایران چطور می بینید؟

به نظرم اگر نظم و اساس درستی به ورزش های رزمی ایران و سبك های بی ریشه كه رزمی را به ابتذال كشانده اند داده نشود، متاسفانه باید بگویم آینده تاریكی در انتظار رزمی ایران است.

 یعنی می خواهید بگویید رزمی ایران دچار انحطاط می شود؟

رزمی ایران سال هاست كه دچار انحطاط شده ولی به خاطر وجود معدود قدیمی ها و اساتید با ریشه، صدای آن هنوز درنیامده است.

شما در اتحادیه به چند سبك مجوز داده اید؟

ده ها درخواست مجوز سبك داشته ایم. ولی با این كه غیردولتی هستیم به این دلیل كه از نظر فنی فاكتورهای اتحادیه را نداشتند، تقریباً به هیچ كدام مجوز نداده ایم و رشته های اصلی را در قالب معاونت فعال كرده ایم.

راه كار شما برای بهبود وضعیت رزمی چیست؟

خروج متخصص نماها و ایجاد ساختاری جدید در ورزش های رزمی.

 از شما به جهت وقتی كه در اختیار ما قرار دادید بی نهایت سپاس گزاریم.

من هم از زحمات شما ممنون و سپاسگزارم.

 

منبع:

سایت رسمی اتحادیه متخصصان ورزش های رزمی ایران 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 25 شهریور 1396 10:21 ب.ظ
It's really a nice and useful piece of information. I am happy that you shared this useful information with us.
Please stay us informed like this. Thank you for sharing.
چهارشنبه 11 مرداد 1396 05:48 ب.ظ
Greate pieces. Keep writing such kind of information on your site.
Im really impressed by your site.
Hello there, You've performed an incredible job.
I'll definitely digg it and in my view suggest to
my friends. I'm confident they'll be benefited from this website.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر